logo
FA 5/2021 życie akademickie

Jubileusz 70-lecia PWN

Jubileusz 70-lecia PWN 1

Szanowni Państwo, drodzy Partnerzy i Przyjaciele,

Kiedy 28 kwietnia 1951 roku powstało Wydawnictwo Naukowe PWN (wówczas jako Państwowe Wydawnictwo Naukowe), postawiliśmy sobie za cel dostarczanie polskim czytelnikom rzetelnych źródeł wiedzy. Przez ostatnie 70 lat z pokoleniami autorów zbudowaliśmy organizację, która stawia na jakość i wiarygodność. Jesteśmy dumni z zaufania milionów czytelników, którzy wraz z nami zdobywają wiedzę. Wiedza to fundament, który pozwala budować lepszą przyszłość. Wiedza wzbogaca, uszlachetnia i dodaje odwagi. Raz zdobytej, nikt nie może jej odebrać. A my z radością się nią dzielimy. Właśnie to od 70 lat jest misją PWN i pasją ludzi, którzy je tworzą.

Sukces organizacji nie byłby możliwy, gdyby nie stali za nim ludzie: doświadczony zespół, najlepsi autorzy, niezawodni partnerzy w biznesie, a przede wszystkim – rzesze wiernych czytelników: naukowców, wykładowców, nauczycieli, lekarzy, profesjonalistów z wielu innych branż oraz szerokie grono pasjonatów nauki. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Kontynuując naszą misję patrzymy w przyszłość, zmieniając się, rozwijając i wprowadzając nowoczesne rozwiązania dla wszystkich, którzy szukają wiarygodnych źródeł wiedzy.  Nasz jubileusz to święto każdego, kto zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Jako dostawca rozwiązań edukacyjnych towarzyszymy w tej drodze od wczesnych etapów edukacji, przez studia, po okres dojrzałej kariery. Uważnie śledzimy zmieniające się potrzeby, nowe trendy i innowacyjne rozwiązania, rozwijamy naszą strategię, by w ciągu najbliższych kilku lat umocnić swoją pozycję edukacyjnego partnera pierwszego wyboru.

Szczególnie ważne jest dla nas wsparcie dla środowiska akademickiego. Współpracując z najlepszymi pracownikami naukowymi i dydaktycznymi tworzymy treści, które wspierają ich w codziennej pracy ze studentami i przy projektach badawczych. Rozwijamy platformę IBUK Libra, która od 13 lat jest wiodącą e-czytelnią publikacji naukowych. Wspieramy rozwój karier naukowych – w ramach Publikuj z nami pomagamy w popularyzacji/upowszechnieniu efektów pracy naukowej na wszystkich etapach procesu wydawniczego i dystrybucji. Organizujemy szkolenia i webinaria, wspieramy projekty studenckie i doktoranckie, wydajemy bezpłatne e-czasopismo PWN Nauka i prowadzimy fanpage o tej samej nazwie. Współpracujemy z instytucjami i organizacjami, które prężnie kształtują środowisko akademickie i służą rozwojowi świata nauki.

Na przestrzeni lat PWN stał się Grupą wydawnictw (Wydawnictwo Naukowe PWN, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, PWN Wydawnictwo Szkolne) oraz spółek pozostających w bliskiej relacji ze środowiskiem naukowym. OSDW Azymut zapewnia skuteczną dystrybucję publikacji wielu oficyn uczelnianych, a iFormat będący jego częścią wspiera te działania w wersji cyfrowej. Księgarnie Internetowe PWN i PZWL zapewniają dostęp do szerokiej oferty akademickiej. Podobnie jak Księgarnie Stacjonarne PWN, które mają swoje siedziby także w murach niektórych uczelni. W ramach: Instytutu PWN, e-pzwl, e-Uniwersytetu PWN zapewniamy dostęp do edukacji online, w cyfrowej ofercie są także portale wiedzy (sjp.pwn.pl, nursing.com.pl, e-Akademia), a dzięki SuperMemo pomagamy w innowacyjny sposób podnosić kompetencje językowe. Wspieramy także rozwój technologiczny w oparciu o rozwiązania informatyczne z zakresu sztucznej inteligencji (PWN AI). Do dyspozycji pozostaje również nasze Biuro Tłumaczeń.

Z każdym rokiem rozbudowujemy i ulepszamy ofertę Grupy PWN, by coraz lepiej wspierać środowisko akademickie i być partnerem, na którym można polegać. Jesteśmy dumni, że ramię w ramię z najlepszymi ekspertami, naukowcami i badaczami tworzymy przyjazny ekosystem edukacyjny na miarę potrzeb współczesnego świata.

Pracujemy i rozwijamy się dla Was i razem z Wami.

Razem mamy moc.

Moc wiedzy.

Lidia Banach-Hoheker – Członek Zarządu

Katarzyna Barczyńska – Członek Zarządu

Anna Lubczyńska-Lafuente – Członek Zarządu

Natalia Wojciechowska – Członek Zarządu

Monika Zderkiewicz – Członek Zarządu

Wróć