logo
FA 10/2021 informacje i komentarze

materiał sponsorowany

List otwarty do społeczności akademickiej

List otwarty do społeczności akademickiej 1List otwarty do społeczności akademickiej 2

Szanowni Państwo, drodzy Partnerzy i Przyjaciele

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego w imieniu Grupy PWN chcemy życzyć całej społeczności akademickiej, aby był on spokojniejszy, niż miniony. Jednocześnie kierujemy słowa uznania do wykładowców, studentów, badaczy, bibliotekarzy, pracowników administracji i władz, dzięki którym, mimo wielu trudności, uczelnie zaadaptowały się do nowej rzeczywistości i nieprzerwanie realizują swoją misję.

Grupa PWN od 70 lat wspiera jej realizację. Na przestrzeni dekad zmienialiśmy się razem z Państwem, aby jak najlepiej wspomagać naszych odbiorców na każdym etapie kształcenia. W roku jubileuszu z dumą patrzymy na nasze publikacje i rozwiązania, dzięki którym uczenie się i nauczanie stawało się bardziej efektywne i prostsze. Nie byłoby to możliwe bez autorów, którzy w znakomitej większości dzielą się swoją wiedzą nie tylko na kartach książek czy podczas organizowanych przez nas webinarów, lecz także w ramach pracy dydaktycznej na macierzystych uczelniach.

Ostatni rok był dla nas bardzo owocny. Nasza oferta wydawnicza powiększyła się o kolejne publikacje (papierowe i elektroniczne) – zarówno długo wyczekiwane podręczniki, jak i monografie będące doskonałą lekturą uzupełniającą. Wdrożyliśmy nową odsłonę IBUKA Libry, dzięki czemu e-czytelnia daje nowe możliwości, a korzystanie z niej jest jeszcze łatwiejsze (także dla osób ze specjalnymi potrzebami – platforma posiada certyfikat WCAG). Rozwijamy nieprzerwanie naszą ofertę edukacji online – w ostatnim czasie znalazło się w niej miejsce dla kolejnej dziedziny, jaką jest psychologia. Z powodzeniem wspieramy rozwój karier naukowych: w ramach usługi Publikuj z nami wydajemy książki, a także dbamy o ich widoczność zarówno pod kątem naukowym (wprowadziliśmy cyfrowe identyfikatory – DOI), jak i sprzedażowym (prowadzimy działania promocyjne, rozwijamy sieć dystrybucji).

Piszemy o tematach ważnych dla środowiska akademickiego na łamach PWN Nauka. Pozostajemy w bliskim kontakcie ze środowiskiem, wspierając inicjatywy akademickie. Te wszystkie wątki chcemy przybliżyć Państwu w ramach akcji PWN na studia i PZWL na studia, które wystartowały w połowie września.

Realizując naszą misję i wizję, dokładamy starań, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób na każdym etapie edukacji. Dlatego w ramach naszej jesiennej kampanii chcemy położyć wyraźny akcent na ideę lifelong learning. Studia to czas intensywnej pracy, ale edukacja nie zaczyna się i nie kończy na tym etapie. Zależy nam, aby pokazać zalety tego podejścia, a także metody skutecznego uczenia się przez całe życie.

Rozpoczynający się rok będzie pełen wyzwań i niepewności, ale zdobyte doświadczenie na pewno pozwoli nam wszystkim wyjść z tego obronną ręką. Zarówno środowisko akademickie, jak i zespół PWN pokazały, że są otwarte na nowe rozwiązania. Dlatego nie poprzestajemy w dążeniu do coraz lepszych narzędzi i sprawniejszej komunikacji ze światem nauki. Realizujemy koleje projekty, dzięki którym już niebawem będziemy mogli zaproponować Państwu zupełnie nowe narzędzia wspierające naukę i pracę.

W tych niepewnych czasach pewna jest tylko zmiana. Dlatego w nowym roku akademickim życzymy, aby była to zmiana na lepsze. Jako Grupa PWN, chcemy w niej Państwu towarzyszyć.

Z wyrazami szacunku

Zarząd Wydawnictwa Naukowego PWN i PZWL Wydawnictwa Lekarskiego

Katarzyna Barczyńska Anna Lubczyńska-Lafuente Jarosław Szaliński Natalia Wojciechowska Monika Zderkiewicz

List otwarty do społeczności akademickiej 3

Wróć