logo
FA 10/2020 Życie akademickie

artykuł sponsorowany

Jak przekuć NAUKĘ w prosperujący pomysł na STARTUP? Odpowiedź: Shesnnovation Academy

Jak przekuć NAUKĘ w prosperujący pomysł na STARTUP? Odpowiedź: Shesnnovation Academy 1

W strukturach założycielskich co piątego startupu w Polsce występuje naukowiec, a w co czwartym kobieta. Natomiast naukowczyń, które decydują się na komercjalizację swoich prac badawczych, jest jeszcze mniej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i kierując się koniecznością zmian społecznych, Fundacja Edukacyjna Perspektywy ruszyła z Shesnnovation Academy, jedyną taką w Polsce bezpłatną akademią startupową dla kobiet w STEM. Program jest organizowany wspólnie z Citi Foundation, Stowarzyszeniem TOP 500 Innovators, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga, działającej przy Citi Handlowym oraz partnera programu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Mentorki i mentorzy drugiej edycji programu to wybitni przedstawiciele świata biznesu i nauki. Są wśród nich menedżerki najwyższego szczebla globalnych firm (m.in. Dominika Bettman, CEO w Siemens Polska), założycielki i założyciele firm, które odniosły sukces na rynku (m.in. Agnieszka Maciejowska, założycielka Evenea; Stefan Batory, CEO Booksy) oraz przedsiębiorcze naukowczynie (m.in. dr. hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec, prof. Politechniki Krakowskiej).

Trzydzieści pięć uczestniczek tegorocznej edycji programu otrzyma wsparcie organizacyjne i merytoryczne do założenia startupu, indywidualne spotkania z mentorką lub mentorem, konsultacje z ekspertami, jak również sieć kontaktów, przyjaźni i niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do aplikowania do Shesnnovation Academy wszystkie przedsiębiorcze studentki, doktorantki i absolwentki, głównie kierunków technicznych i ścisłych, ale nie tylko, których marzeniem jest przekucie swoich pomysłów w biznesową rzeczywistość i zostanie jedną ze znanych polskich startuperek. Na zgłoszenia czekamy do 30 października br.

Więcej informacji o programie: www.shesnnovation.pl

Niech pasja do nauki i technologii spotka się z biznesowym „know-how”!

Elżbieta Wyraz, koordynatorka Shesnnovation Academye-mail: e.wyraz@perspektywy.pl

Wróć